Rázová vlna

Rázová vlna - cena

Akustická radiální vlna

6 aplikací v několika týdnech
Cena jedné aplikace - 1 000 Kč

Piezoelektrická fokusovaná rázová vlna

3 až 4 aplikace během 3 týdnů
Cena jedné aplikace - 3 000 Kč

Objednat se

Rázová vlna - nejčastější indikace

1. Bolesti svalového úponu na vnitřní straně lokte
2. Omezení pohybu a bolest ramenního kloubu v důsledku kalcifikace
3. Bolesti zad
4. Bolesti svalového úponu na vnější straně lokte - tenisový loket
5. Bolesti úponů pod vnější horní hranou pánevní kosti
6. Bolest při zátěži v nadkolenní nebo podkolenní oblasti
7. Bolesti při artroze kolenního kloubu
8. Rehabilitace zánětu Achillovy šlachy
9. Akutní i chronické záněty paty, ostruha patní kosti

Rázovou vlnou u nás léčíme v nejčastějších případech tenisové lokte, patní ostruhy, bolestivá ramena, bolesti zad, některé typy artróz a záněty Achillových šlach. Z obecnějšího hlediska je terapie rázovou vlnou vhodná k ošetření poškozených úponů šlach, ošetření měkkých tkání v blízkosti kosti, bolestivých zánětů i poúrazových stavů pohybového aparátu

Rázová vlna pomůže sportovcům i seniorům

Trápí vás tenisové lokty, patní ostruhy, bolestivá ramena nebo záněty Achillových šlach? Všechny tyto problémy vyléčí terapie rázovou vlnou, která dokáže i ulevit od bolesti při pokročilých stádiích artrózy a výrazně pomoci při léčbě poúrazových stavů a stavů po operaci pohybového aparátu. Je tak vhodná jak pro sportovce, tak i pro seniory.

Léčba rázovou vlnou probíhá ambulantně

Aplikace rázové vlny je bezbolestná

Terapie rázovou vlnou je časově nenáročná

Rázová vlna zmírňuje bolesti i odstraňuje její příčinu

Léčba zánětů kloubů a úponových bolestí velkých i malých kloubů dosud probíhala na chirurgiích a v rehabilitačních centrech, a to s různým a ne vždy pozitivním efektem. Terapie rázovou vlnou nahrazuje na těchto pracovištích používané obstřiky a chirurgické zákroky a v porovnání s nimi vychází pro pacienta jednoznačně mnohem prospěšněji – což dokazují i studie provedené v Německu a Švýcarsku. Tuto neinvazní metodu provádíme pomocí unikátního švýcarského stroje Swiss PiezoClast, který generuje piezoelektrické fokusované vlny. Navíc jej kombinujeme s přístrojem pro aplikaci radiální vlny Swiss DolorClast Classic, čímž vzniká modulární systém Swiss DuoClast.

Radiální nebo fokusovaná rázová vlna?

Radiální rázová vlna

 • stimuluje tvorbu kolagenu
 • urychluje proces hojení
 • rozpouští usazeniny vápníku
 • tlumí bolest

Cena radiální rázové vlny je 1 000 Kč za jednu aplikaci, aby terapie byla úspěšná roporučujeme 6 aplikací v několika týdnech.

 

Fokusovaná rázová vlna

 • proniká více do hloubky
 • podporuje stimulaci růstového faktoru
 • tlumí bolest
 • terapii doprovází relaxační efekt

Cena fokusované rázové vlny je 3 000 Kč za jednu aplikaci, aby terapie byla úspěšná, doporučujeme 3 až 4 aplikace během 3 týdnů

Přesné zacílení paprsku, a to rozbíhavého či koncentrovaného, během pár okamžiků zmírňuje bolest a zároveň dochází k redukci svalového napětí. Předpokladem pro dosažení pozitivního výsledku jsou však dostatečné zkušenosti a znalosti lékaře. Obojí vám můžeme na naší klinice v Říčanech garantovat – při všech vašich návštěvách se o vás vždy bude starat jeden konkrétní lékař, který tak bude mít dokonalý přehled o vývoji terapie a může na základě toho ideálně stanovovat aplikační intervaly a dávkování.

Jak funguje rázová vlna

Terapie rázovou vlnou spočívá v působení rázových vln pomocí sondy PowerPlus na nemocné místo.

 • generátor přístroje mění vzduchovou vlnu na akustickou radiální vlnu
 • hlavice aplikátoru přenáší tuto vlnu do tkáně (do hloubky 4, eventuálně až 15 cm)
 • dochází ke zlepšení mikrocirkulace a metabolismu postižené oblasti
 • následuje rozpuštění vápenných fibroblastů, lepší produkce kolagenu a snížení napětí v tkáni

Rázová vlna zlepšuje prokrvení v místě působení a regeneraci postižených buněk. Pokud je frekvence impulsů vhodně zvolená, dochází k okamžité úlevě od bolesti a také ke zkrácení doby léčby.

Průběh samotné aplikace rázové vlny

Pro maximální pohodlí našich pacientů provádíme na naší klinice v Říčanech (okres Praha-východ) terapii rázovou vlnou formou ambulantního ošetření. Jedna aplikace rázové vlny trvá několik minut a k maximálnímu efektu je potřeba podstoupit více aplikací v rozpětí několika týdnů. Potřebné intervaly mezi aplikacemi rázové vlny určí lékař na základě vývoje choroby.

Postup při terapii rázovou vlnou

 • lékař nejprve pro lepší kvalitu přenosu mezi tkání a přístrojem nanese kontaktní gel
 • poté pomocí sondy PowerPlus nechá působit radiální akustické či fokusované vlnění
 • tuto aplikaci pocítíte jako mírné rytmické poklepávání
 • během pár minut je hotovo a můžete odejít domů

Kromě terapie rázovou vlnou se na naší klinice zaměřujeme i na léčbu kyselinou hyaluronovou nebo léčbu osteoartrózy. Pokud se i vy chcete zbavit nepříjemných bolestí pohybového aparátu, není nic jednoduššího, než nám zavolat, objednat se a začít si opět užívat pohybu bez bolesti a starostí!

Často kladené dotazy

Frekvence návštěv terapie rázovou vlnou se může lišit v závislosti na specifickém zdravotním stavu a doporučení lékaře. Obvykle se doporučuje, že terapie radiální rázovou vlnou by měla být aplikována v pravidelných intervalech, obvykle jednou až dvakrát týdně. Celkový počet sezení je standardně 6. Pokud jde o terapii piezoelektrickou rázovou vlnou tak zde se doporučuje aplikace 3 rázových vln zpravidla v odstupu  jednoho týdne. Zároveň je dobré mít na mysli, že vše se řeší v závislosti reakce pacienta na léčbu a na závažnosti jeho stavu.

 

Rázová vlna je terapeutický zákrok, který je prováděn pod dohledem kvalifikovaného odborníka. Objednejte se na vyšetření a my vám poskytneme individuální doporučení týkající se frekvence a celkového počtu sezení na základě vašeho zdravotního stavu a reakce na léčbu.

Rázová vlna je využívána pro léčbu celé řady stavů, zejména těch, které souvisí s pohybovým aparátem. Je to jako když použijete magickou hůlku, která cílí přesně na místo, kde to bolí.

Rázová vlna je účinná v těchto případech:

 

Bolesti pohybového aparátu: Rázová vlna je obzvláště účinná při léčbě chronických bolestí, jako jsou bolesti ramen, loktů (např. tenisový loket), pat (patní ostruha) nebo kolenních šlach.

 

Tendinitidy: Jedná se o záněty šlach, například achillovy šlachy nebo šlachy nadloktí, kde rázová vlna pomáhá snižovat zánět a podporuje hojení.

 

Trigger points: To jsou malé, bolestivé uzly ve svalech, které často způsobují bolesti vzdálené od místa, kde se nacházejí. Rázová vlna pomáhá tyto uzly uvolnit.

 

Osteoartritida: U některých pacientů může rázová vlna zmírnit symptomy spojené s artritidou, například bolest a ztuhlost kloubů.

 

Zranění sportovců: Rázová vlna se často využívá k rychlejšímu hojení sportovních zranění, jako jsou například natržené šlachy nebo svaly.

 

Pro konzultaci možnosti vaší léčby se můžete objednat na vyšetření, kde posoudíme váš individuální případ a doporučíme nejlepší postup léčby.

Cena za ošetření rázovou vlnou se pohybuje v rozmezí 1 000 – 9 000 Kč.  Před aplikací rázové vlny je potřeba zvážit, jestli bude stačit účinek radiální rázové vlny a nebo bude efektivnější zvolit ošetření fokusovanou rázovou vlnou. Cena za 1 aplikaci radiální rázové vlny je 1 000 Kč, pokud vám bude doporučeno ošetření fokusovanou rázovou vlnou cena za tuto aplikaci je 3 000 Kč.  

Ošetření rázovou vlnou se často používá v léčbě určitých ortopedických a bolestivých stavů. Přestože zpravidla není považováno za vyloženě bolestivé, někteří pacienti mohou pociťovat nepříjemné pocity během procedury a může se jim jevit i jako bolestivá. Celkově lze říci, že ošetření rázovou vlnou by nemělo být extrémně bolestivé a mnoho pacientů to vnímá jako dobře tolerovanou terapeutickou metodu.

 

Ošetření rázovou vlnou obvykle začíná aplikací gelu na kůži v oblasti, kde je léčba potřebná. Poté lékař nebo terapeut aplikuje rázovou vlnu přímo na postiženou oblast pomocí speciálního přístroje. Někteří pacienti mohou pocítit tlakový nebo pulzující pocit během aplikace rázové vlny, ale mělo by to být obvykle snesitelné.

 

Pokud pacient pociťuje přílišnou bolest nebo nepříjemné pocity, je důležité tuto skutečnost sdělit svému lékaři nebo terapeutovi. Může dojít k úpravám intenzity tlakových vln nebo jiným změnám v postupu, aby se minimalizovalo nepohodlí pacienta.

Terapie rázovou vlnou probíhá na základě indikace lékaře, a to v závislosti na stanovené diagnóze a předmětu obtíží. Jedna aplikace rázové vlny trvá zpravidla několik minut. Rázová vlna je nejčastěji aplikována 1 až 2x týdně, pro efektivní léčbu doporučujeme 6 aplikací.Po několika aplikacích zpravidla dochází k úlevě, u pokročilejších a déletrvajících problémů se efekt může projevit později. Pokud tedy bolest neodezněla, lékař obvykle doporučí ještě následné ošetření. Poté by mělo dojít k úplné úlevě od bolesti.